ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Noclegi Bukowina Tatrzańska powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


MIEJSCOWOŚĆ - Dębno

Miasto Dębno  położone jest nad rzeką Kosą, dopływem Myśli. Gmina zajmuje powierzchnię 31878 ha, z czego połowę tej powierzchni stanowią lasy. Piękne krajobrazy z malowniczo położonymi jeziorami stanowią o uroku miasta i gminy i sprawiają, że jest chętnie odwiedzane przez rzesze turystów. 

W Dębnie warto zobaczyć:

Znajdujace się w gminie liczne szlaki rowerowe oraz spływy kajakowe umożliwiają bliższe i dokładniejsze jej poznanie. Szlaki te przebiegają przez lasy, w pobliżu malowniczych jezior oraz atrakcyjnej rzeki Myśli. Wszystkie te walory sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi: grzybobraniu, łowiectwu, wędkowaniu, uprawnianiu sportów wodnych. Turystą odwiedzającym Gminę Dębno uduostępniane są wypożyczalnie ze sprzętem wodnym, rowerowym oraz kajaki.

W samym mieście godny polecenia jest  wypoczynek na plaży i kąpielisku nad jeziorem Lipowo.Przy południowej granicy miasta usytuowane jest przepiękne jezioro Duszatyń z wydzielonym miejscem do biwakowania i urokliwą plażą. Nad jeziorem wznosi się zabytkowa leśniczówka, której korzenie sięgają roku 1920, zaś wokół jeziora prowadzi dydaktyczna ścieżka przyrodnicza.

Największą atrakcją gminy jest coroczny Miedzynarodowy Turniej Rycerski "O Złoty Warkocz Tarłówny",jest to jednodniowa impreza organizowana na ogół we wrześniu. Udział biorą w niej bractwa rycerskie zarówno z kraju  jak i z zagranicy. 

Atrakcje

Drewniany kościółek,


NOCLEGI


CIEKAWE STRONY:


Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 9 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0,177 sek.